מרפאות שיניים לנזקקים

טיפולי שיניים הם התמודדות לא פשוטה עבור רבים שהתנהלותם הכלכלית מחושבת ומדויקת מאד. יד אליעזר מפעילה מרפאות שיניים ברמה מקצועית גבוהה ובמחירי עלות נמוכים ומסובסדים, כדי להעניק למשפחות מעוטות יכולת טיפול מקצועי במחיר השווה לכיסן.

מרפאות שיניים של יד אליעזר מעניקות לנזקקים טיפולי שיניים מסובסדים ובמקרים חריגים אף בחינם!

אין הרבה דברים מטרידים כמו כאבי שיניים. ההוצאות על טיפולי שיניים רגילים הן קטנות יחסית, אך עבור משפחות רבות יש בהן כדי להעמיד בסכנה את המאזן הכלכלי העדין. עבור משפחות ששורדות בקושי רב את היום- יום, טיפולי שיניים הם לוקסוס שהם עדיפים לוותר עליו, לטובת חשמל או גז.

כאבי שיניים שהטיפול בהם נדחה בגלל מצוקה כלכלית עלולים להפוך לבעיה רצינית ויקרה, שתגרום, מלבד הכאב, לקושי בתפקוד, לאובדן ימי עבודה ולהזדקקות לשיקום ארוך ויקר מאוחר יותר. כמובן שהנושא האסתטי אינו עולה על הפרק כלל…

מלבד ההקלה המיידית שבסבסוד טיפולי השיניים, חשיבותו רבה גם לטווח הארוך. מהיכרות אישית עם משפחות במצב כלכלי קשה, למדו אנשי יד אליעזר כי משבר כלכלי והִתדרדרות מהירה מגיעים לעתים קרובות לאחר הוצאה חד-פעמית חריגה, המפרה את האיזון הכלכלי וגורמת לראש המשפחה להרים ידיים בקרב הבלתי פוסק הכרוך בשמירה על התקציב המשפחתי. חריגה של אלף שקלים, שאין באפשרות המשפחה לאזן, עלולה לתפוח לחוב גדול שרק עזרה רצינית תוכל להושיע ממנו.

הפתרון שלנו לכאבי שיניים

יד אליעזר הקימה שתי מרפאות שיניים בבעלות פרטית בצפת ובטבריה, שמטרתן להעניק לאנשים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך טיפולי שיניים מסובסדים או, במקרים מסוימים, ללא עלות כלל. במרפאות מטופלים למעלה מאלף ילדים ומבוגרים מדי חודש. אגודת יד אליעזר מקיימת בדיקות שיניים ללא תשלום מדי שנה בבתי ספר, ובמקרה הצורך מפנה להמשך טיפול במרפאות. בנוסף, שינניות מקיימות במוסדות חינוך הדרכה לשמירה על בריאות השן, כרפואה מונעת.

במקביל קיים שיתוף פעולה עם בתי ספר לרפואת שיניים, במטרה להביא לכך שסטודנטים לרפואת שיניים יעניקו לנתמכי יד אליעזר טיפולי שיניים בסיסיים, עם פיקוח מקצועי הדוק.

ומהו חלקכם?

עלויות האחזקה, הציוד והצוות הרפואי והמנהלי גבוהות למדי, אך המזור וההקלה שמביאות המרפאות למשפחות המתמודדות דוחף את מנהלי יד אליעזר להמשיך ולקיים אותן. יש ביכולתנו וביכולתכם להקל על המציאות הקשה של הנזקקים. סבסוד טיפולי שיניים הוא חלק מהמערך התמיכה הרחב של אגודת יד אליעזר.

עזרו לנו לממן את הפרויקט החיוני הזה!

עלויות האחזקה והתפעול גבוהות למדי, אך המזור וההקלה שווים הכל